Calendario

Septiembre 2017
LunMarMierJueVierSabDom
 << < > >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Anuncio

Quin est en lnea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicacin

Archivos

 
22 Dic 2015 - 21:21:33

Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı
Boşanma Davası Nasıl Aılır?
İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası sreci olduka zor bir sretir. Bu nedenle dava sresince size yardımcı olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız gereklidir. Peki en iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında davanız ekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davası ne şekilde aılır buna da değinelim. Boşanma davası iki şekilde aılmaktadır. Eğer taraflar ayrılma konusunda anlaşmışlarsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı olarak evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerekleşmesi iin evliliğin en az bir yıl devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir seneden az srmş ise eşler anlaşmalı biimde evliliği bitirmek iin başvuru yapamazlar. Bu durumda ekişmeli biimde mracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde ayrılabilmek iin mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gereklidir. Bu protokoln bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla kaleme alınması ok iyi olacaktır. Daha sonra eşler aile mahkemesine ıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokoln kabul ettiklerini beyan etmelidirler. ekişmeli olarak boşanmak iin bir boşanma sebebine ihtiya vardır. Bu ayrılma gerekesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. Ayrıca evliliği bitirme gerekesinin ispatlanması lazım gelir. Boşanma davasında davacı iddiasını her trl delille kanıtlayabilir. Mesela video grntleri delil olarak ileri srlebilir. ekişmeli boşanma davaları olduka uzun srmektedir. Bu sreci hızlandırmak iin bir avukattan yardım istenmelidir.


Boşanma Avukatı kelimesi asla beynimize iyi fikirler getirmez. Bunun nedeni farkındalığımız olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir oğu toplumumuzu iyileştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Bir ok avukat , avukatlık yapmaya para etkisiyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Bir ok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını nasıl seeceğim?
Boşanma avukatı bulurken en mantıklı zm tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise internetten iyi bir araştırma http://www.ankara-bosanma-avukati.net/ yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını ven siteler de aynı yolla bulacaksınızdır.

Boşanma davasında bilinmesi lazım gelen noktalar. ncelikle eşler anlaşmalı mı yoksa ekişmeli olarak mı boşanacaklarına karar vermelidirler. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın maddi sonuları konusunda anlaşabilmekteyseler ve aile birliği bir yıldan daha fazla srmş ise eşler anlaşmalı şekilde boşanmalıdırlar. Zira anlaşmalı boşanma davaları hem ok kısa srede sonuna ulaşabilmekte hem de eşleri mahkemeye delil sunma klfetinden kurtarmaktadır. Eğer taraflar anlaşamazlarsa bu halde boşanma davasının ekişmeli olarak aılması gerekir. Eşlerin dava aarken boşanma avukatı tutması zorunlu değildir. Ama iyi bir avukattan destek alınması ekişmeli boşanma davasının olduka hızlı bitmesini sağlar. Toplumda ilk davayı aan tarafın kusurlu olduğu ynnde bir dşnce bulunmaktadır. Oysaki boşanma davasını mahkemeye ilk kimin başvurduğunun bir nemi yoktur. Bu nedenle boşanmayı dşnen eşin boşanma davasını aması zorunludur. Aılan davanın sonulanması iin boşanma davasını aan eşin davasını kanıtlaması zorunludur. Eğer {dava aan|boşanma davası aan|boşanmak iin dava aan taraf davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse aılan dava reddedilecektir. Taraflar boşanmaya ek olarak nafaka, maddi manevi tazminat, ocuğunun velayeti, mşterek ocuk iin iştirak nafakası isteme hakkına sahiptirler. Eşler boşandıktan sonra eğer evlilik iinde alınmış gayrimenkulleri mevcut ise mal rejimi davası aabilirler. Bu tr davalarda avukatlık creti değişkenlik gstermektedir. Boşanma davalarında uzman olan bir hukuku haklı olarak kalitesinin hakkını isteyecektir. Bu konu avukat ile mvekkil anlaşma ile belirlenir. Baro tarifesinin zerinde olmak şartıyla herhangi bir bir tutar belirlenebilir. Boşanma davaları olduka uzun srebilen dava trlerindendir. Bir davanın sonulanması tahmini bir sene srmektedir. Bu zamanı kısaltmak iin alanında uzman bir ekişmeli boşanma avukatından yardım almak gerekir. Bu şekilde taraflar hak kaybına uğrama ihtimalinde de kurtulabilirler.

Vnculo permanente hacia el artculo completo

http://bosanmagvjw257.activos-blog.net/Primer-blog-b1/BoAYanma-AvukatA-b1-p3.htm

Comentarios

Este artculo no tiene Comentario por el momento .....


Escribir un comentario

Estatuto de los nuevos comentarios: Publicado

Se mostrar tu URL


Por favor introduce el cdigo contenido en las imgenes.


Texto del comentario

Opciones
   (Salvar el nombre, el mail y la URL en los cookies)