Calendario

Diciembre. 2015
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Sep 2017> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

 
Anuncio de los artículos posteados el: 22/12/2015

22 Dic 2015 

Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. Bu nedenle dava süresince size yardımcı olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız gereklidir. Peki en iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında davanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davası ne şekilde açılır buna da değinelim. Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer taraflar ayrılma konusunda anlaşmışlarsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı olarak evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir yıl devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir seneden az sürmüş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği bitirmek için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde ayrılabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla kaleme alınması çok iyi olacaktır. Daha sonra eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli olarak boşanmak için bir boşanma sebebine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. Ayrıca evliliği bitirme gerekçesinin ispatlanması lazım gelir. Boşanma davasında davacı iddiasını her türlü delille kanıtlayabilir. Mesela video görüntüleri delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davaları oldukça uzun sürmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.


Boşanma Avukatı kelimesi asla beynimize iyi fikirler getirmez. Bunun nedeni farkındalığımız olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu toplumumuzu iyileştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Bir çok avukat , avukatlık yapmaya para etkisiyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Bir çok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatı bulurken en mantıklı çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise internetten iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını öven siteler de aynı yolla bulacaksınızdır.

Boşanma davasında bilinmesi lazım gelen noktalar. Öncelikle eşler anlaşmalı mı yoksa çekişmeli olarak mı boşanacaklarına karar vermelidirler. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın maddi sonuçları konusunda anlaşabilmekteyseler ve aile birliği bir yıldan daha fazla sürmüş ise eşler anlaşmalı şekilde boşanmalıdırlar. Zira anlaşmalı boşanma davaları hem çok kısa sürede sonuna ulaşabilmekte hem de eşleri mahkemeye delil sunma külfetinden kurtarmaktadır. Eğer taraflar anlaşamazlarsa bu halde boşanma davasının çekişmeli olarak açılması gerekir. Eşlerin dava açarken boşanma avukatı tutması zorunlu değildir. Ama iyi bir avukattan destek alınması çekişmeli boşanma davasının oldukça hızlı bitmesini sağlar. Toplumda ilk davayı açan tarafın kusurlu olduğu yönünde bir düşünce bulunmaktadır. Oysaki boşanma davasını mahkemeye ilk kimin başvurduğunun bir önemi yoktur. Bu nedenle boşanmayı düşünen eşin boşanma davasını açması zorunludur. Açılan davanın sonuçlanması için boşanma davasını açan eşin davasını kanıtlaması zorunludur. Eğer {dava açan|boşanma davası açan|boşanmak için dava açan taraf davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse açılan dava reddedilecektir. Taraflar boşanmaya ek olarak nafaka, maddi manevi tazminat, çocuğunun velayeti, müşterek çocuk için iştirak nafakası isteme hakkına sahiptirler. Eşler boşandıktan sonra eğer evlilik içinde alınmış gayrimenkulleri mevcut ise mal rejimi davası açabilirler. Bu tür davalarda avukatlık ücreti değişkenlik göstermektedir. Boşanma davalarında uzman olan bir hukukçu haklı olarak kalitesinin hakkını isteyecektir. Bu konu avukat ile müvekkil anlaşma ile belirlenir. Baro tarifesinin üzerinde olmak şartıyla herhangi bir bir tutar belirlenebilir. Boşanma davaları oldukça uzun sürebilen dava türlerindendir. Bir davanın sonuçlanması tahmini bir sene sürmektedir. Bu zamanı kısaltmak için alanında uzman bir çekişmeli boşanma avukatından yardım almak gerekir. Bu şekilde taraflar hak kaybına uğrama ihtimalinde de kurtulabilirler.